Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով նիստը հետաձգվեց. պաշտպանը դռնփակ նիստից քիչ մանրամասներ հայտնեց
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով նիստը հետաձգվեց. դատական հաջորդ նիստը կկայանա սեպտեմբերի 15-ին՝ ժամը 13։00-ին։
Դատարանն այսօր դռնփակ ռեժիմով քննարկել է Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու միջնորդությունը։
«Բավական ծավալուն քննություն իրականացվեց, ամեն դեպքում, դատարանը որոշեց հավելյալ ուսումանսիրություններ կատարել», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քոչարյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
Նրա խոսքով՝ Քոչարյանի գույքի ու դրամական միջոցների վրա դրված արգելանքը պետք է վերացվի, քանի որ այն եռաստիճան դատական համակարգի կողմից ճանաչվել էր իրավունքի խախտում։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и других отложено
Суд общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян отложил сегодня заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других.
Следующее заседание состоится 15 сентября, в 13:00.
Суд обсудил сегодня в закрытом режиме ходатайство об отмене ареста на имущество второго президента Армении Роберта Кочаряна.
«Осуществлено довольно обширное рассмотрение, во всех случаях, суд решил провести дополнительные изучения», - заявил в беседе с журналистами адвокат Арам Вардеванян.
По его словам, арест на имущество и банковские счета Роберта Кочаряна должен быть снят, поскольку он признан нарушением прав трехступенчатой судебной системой.