Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով նիստը հետաձգվեց. պաշտպանը դռնփակ նիստից քիչ մանրամասներ հայտնեց
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով նիստը հետաձգվեց. դատական հաջորդ նիստը կկայանա սեպտեմբերի 15-ին՝ ժամը 13։00-ին։
Դատարանն այսօր դռնփակ ռեժիմով քննարկել է Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու միջնորդությունը։
«Բավական ծավալուն քննություն իրականացվեց, ամեն դեպքում, դատարանը որոշեց հավելյալ ուսումանսիրություններ կատարել», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քոչարյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
Նրա խոսքով՝ Քոչարյանի գույքի ու դրամական միջոցների վրա դրված արգելանքը պետք է վերացվի, քանի որ այն եռաստիճան դատական համակարգի կողմից ճանաչվել էր իրավունքի խախտում։

The court hearing of Armenia’s second president Robert Kocharyan and other former senior officials has been adjourned.
The next session is scheduled for September 15, 3 p.m.
Today the court discussed at the closed regime the petition on lifting the arrest of Kocharyan’s property.
“It was a rather extended examination, in any case the court decided to make additional studies,” Kocharyan’s lawyer Aram Vardevanyan told the reporters.
He stressed that the arrest of Kocharyan’s property should be lifted as it has been recognized by three-degree judicial system as violation of right.