Աֆղանստանում թալիբները պատանդ են վերցրել մոտ 10 մարդու
Արմատական «Թալիբան» շարժման գրոհայինները հարձակում են գործել Աֆղանստանի հյուսիս-արևելքում գտնվող Փանջշեր նահանգում և պատանդ վերցրել առնվազն 10 մարդու, հաղորդում է «Tolo News»-ը՝ հղում անելով տեղական իշխանություններին:
Նահանգային խորհրդի ղեկավար Ազմուդդին Միրզայեն հայտնել է, որ դեպքը տեղի է ունեցել երեքշաբթի՝ Աբշար շրջանում: Դեպքի վայր են մեկնել անվտանգության ծառայությունները:
Շրջանի ղեկավարի խոսքով՝ թալիբները պատանդներին տարել են դեպի մզկիթ: Անվտանգության ուժերն արդեն շրջապատել են մզկիթը և մշակում են մարդկանց ազատելու ծրագիր:

В Афганистане талибы захватили в заложники около десяти человек
Боевики радикального движения "Талибан" совершили нападение в провинции Панджшер на северо-востоке Афганистана и взяли в заложники по меньшей мере 10 человек, сообщает телеканал Tolo News со ссылкой на местные власти.
Как заявил глава совета провинции Азмуддин Мирзайе, инцидент произошел во вторник в районе Абшар. На место были направлены службы безопасности.
По словам главы района, талибы привели заложников в мечеть. Сотрудники сил безопасности уже окружили мечеть и разрабатывают план освобождения людей.