Դատարանը վարույթ է ընդունել ԲՀԿ, ՀՅԴ, «Հայրենիք» կուսակցությունների դիմումը՝ դիմակի կրման պարտադիր պահանջի օրինականության մասին
08/09/2020 13:49
ՀՀ վարչական դատարանը վարույթ է ընդունել «Բարգավաճ Հայաստան», ՀՅԴ, «Հայրենիք» կուսակցությունների համատեղ դիմումը, որով վիճարկվում է ՀՀ պարետի կողմից քաղաքացիների վրա դրված դիմակի կրման պարտադիր պահանջի օրինականությունը:
«Եվս մեկ անգամ վերահաստատում եմ, որ բոլոր հնարավոր օրինական միջոցներով պայքարելու ենք անձանց իրավունքների ապօրինի սահմանափակումների դեմ: Դատական նիստերի և դրանց արդյունքների մասին կտեղեկացնենք հավելյալ», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։

Административный суд принял в производство исковое заявление партий «Процветающая Армения», «Родина» и АРФД о законности обязательного требования носить маски
08/09/2020 15:24
Административный суд Армении принял в производство совместное исковое заявление партий «Процветающая Армения», «Родина» и АРФ «Дашнакцутюн», в котором оспаривается законность предъявленного комендантом к гражданам обязательного требования о ношении масок.
«В очередной раз подтверждаю, что мы будем бороться с незаконным ограничением прав граждан любыми возможными способами. О судебных заседаниях и их результатах сообщим дополнительно», - написала на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.