Դատարանը վարույթ է ընդունել ԲՀԿ, ՀՅԴ, «Հայրենիք» կուսակցությունների դիմումը՝ դիմակի կրման պարտադիր պահանջի օրինականության մասին
08/09/2020 13:49
ՀՀ վարչական դատարանը վարույթ է ընդունել «Բարգավաճ Հայաստան», ՀՅԴ, «Հայրենիք» կուսակցությունների համատեղ դիմումը, որով վիճարկվում է ՀՀ պարետի կողմից քաղաքացիների վրա դրված դիմակի կրման պարտադիր պահանջի օրինականությունը:
«Եվս մեկ անգամ վերահաստատում եմ, որ բոլոր հնարավոր օրինական միջոցներով պայքարելու ենք անձանց իրավունքների ապօրինի սահմանափակումների դեմ: Դատական նիստերի և դրանց արդյունքների մասին կտեղեկացնենք հավելյալ», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։

Administrative Court gives proceeding to joint application of three opposition parties disputing mandatory wearing of masks
08/09/2020 14:00
Armenia’s Administrative Court has given proceeding to the joint application of PAP, ARF-D and Homeland parties disputing the legality of the demand of Armenia’s commandant from the citizens to wear masks.
“I confirm again that we will fight against the illegal restrictions of the rights of people with all possible legal methods,” Prosperous Armenia faction lawmaker Iveta Tonoyan wrote on Facebook, adding that additional information of court hearings and their results will be reported later.