Մի՞թե չի կարելի որևէ տարբերակ գտնել. ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիները բողոքում են կառավարության դիմաց
10/09/2020 11:32
Ռուսաստան մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիները բողոքի ակցիա են կազմակերպել կառավարության դիմաց: Նրանք, իրենց ձևակերպմամբ, Հայաստանի հպարտ քաղաքացիների ընտրած իշխանությունից պահանջում են բանակցել ռուսական կողմի հետ և բացել ՌԴ-ի հետ ճանապարհը:
Ի պատասխան լրագրողների դիտարկմանը, թե ակցիայի մասնակիցներին իշխանության ներկայացուցիչներն արդեն պատասխանել են, որ իրենց ռուսական կողմը չի ընդունում և որ կառավարությունից կախված որևէ բան չկա, քաղաքացիներից մեկն ասաց.
«Մենք հանդիեպել ենք ԱԳ նախարարի հետ, բայց դա պատասխան չէ: Բանակցեք, թող ընդունի: Կորոնավիրուսի թվերն իջել են ու դա թույլ է տալիս ՀՀ քաղաքացուն մուտք գործել ՌԴ: Պատկան մարմիններից մեզ հստակ պատասխան չեն տալիս: Մի՞թե չի կարելի որևէ տարբերակ գտնել խնդիրը կարգավորելու համար: Արտգործնախարարը մեզ ասում է՝ ես բացում եմ, գնացեք: Դա պատասխան չէ: Պետք է բանակցեն, որ իրենք էլ բացեն»:

Citizens wishing to depart to Russia demand from authorities start negotiations with Russian side over opening the borders
Citizens wanting to leave for Russia are conducting protest action in front of the government building. The protesters are demanding that the authorities start negotiations with the Russian side to open the borders.
To the observation that the solution of the issue is not in the hands of the Armenian side, the protesters said the authorities can launch negotiations with the Russian side.
“The number of coronavirus cases reduced which allows the citizens of Armenia leave for Russia. The relevant bodies do not give us the answer. Isn't it possible to find a variant for the solution of the issue,” one of the protesters said.