Բեյրութի նավահանգստում հրդեհը մեկուսացվել է
Բեյրութի նավահանգստում հրդեհի տարածման վտանգ չկա. հրդեհի օջախը մեկուսացվել է, Լիբանանի NNA լրատվական գործակալությանը հայտնել է երկրի քաղաքացիական պաշտպանության ծառայության ղեկավար Ռեյմոն Հաթարը:
Հաթարը հերքել է «կրակի տարածման ցանկացած մտավախությունը, քանի որ քաղաքացիական պաշտպանության ուժերը և հրշեջ ջոկատներն ամբողջությամբ շրջապատել են կրակի տարածքը և մեկուսացրել օջախը», գործակալությունը մեջբերում է Լիբանանի քաղաքացիական պաշտպանության ղեկավարի հայտարարությունը:
Այսօր ավելի վաղ Հաթարը խնդրում էր բեռնատարների տերերին շարժվել դեպի Բեյրութի նավահանգիստ՝ հրշեջ մեքենաները ջրով լցնելու համար:
Հինգշաբթի խոշոր հրդեհ է բռնկվել Բեյրութի նավահանգստի ազատ մաքսային գոտում: Դրա մարմանը մասնակցել է 16 մարտական հաշվարկ ու ուղղաթիռներ: Ըստ Լիբանանի Կարմիր խաչի՝ հրդեհի հետևանքով զոհեր չկան:

Пожарные локализовали очаг возгорания в порту Бейрута
Опасности распространения пожара в порту Бейрута нет, очаг возгорания локализован, заявил ливанскому информационному агентству NNA глава службы гражданской обороны страны Реймон Хатар.
Хатар опроверг "какие-либо опасения в распространении пожара, поскольку силы гражданской обороны и пожарные бригады полностью окружили район возгорания и локализовали его очаг", цитирует агентство заявление главы ГО Ливана.
Ранее сегодня Хатар обратился к владельцам автоцистерн с просьбой направиться в порт Бейрута, чтобы заполнить пожарные машины водой для скорейшего тушения огня, который распространяется не в сторону моря, а к наиболее оживленному автомобильному мосту Шарль Хелю.
Крупный пожар возник в четверг на территории свободной таможенной зоны в порту Бейрута, к его тушению привлечены 16 пожарных расчетов и вертолеты. По данным службы Красного креста Ливана, пожар обошелся без жертв.