Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է, որ երկրում սկսվել է կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքը
Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան կառավարության նիստում հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի սպասվող երկրորդ ալիքը փաստացի սկսվել է, բայց իրավիճակն իշխանությունները վերահսկվում են:
«Այսօր հայտնաբերված 57 և երեկվա 44 նոր դեպքերն ուղղակիորեն մատնանշում են, որ համաճարակաբանական իրադրությունը երկրում աստիճանաբար փոխվում է: Գլխավորն այն է, որ ոչ մի հիմք չկա խուճապի մատնվելու համար, քանի որ մենք լիովին վերահսկում ենք իրավիճակը», - հայտարարել է վարչապետը:
Նշենք, որ Վրաստանում սեպտեմբերի 10-ին հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի դեպքերի ռեկորդային օրական աճ՝ 57 նոր դեպք:

Премьер Грузии заявил о начале второй волны коронавируса в стране
Премьер-министр Грузии Георгий Гахария на правительственном заседании заявил, что ожидаемая вторая волна коронавируса фактически началась, но ситуация контролируется властями.
"Выявленные сегодня 57 случаев и вчерашние 44 напрямую указывают, что эпидемиологическая ситуация в стране постепенно меняется. Как мы предполагали вторую волну, фактически этот процесс начинается. Мы предполагали осень, и осенью этот процесс начинается. Главное, что нет никаких оснований паниковать, так как мы полностью контролируем ситуацию", - заявил премьер.
В Грузии 10 сентября был выявлен рекордный суточный прирост случаев коронавируса – 57 инфицированных.