Հնդկաստանում կորոնավիրուսի նոր դեպքերի ռեկորդային թիվ է գրանցում
Հնդկաստանի բժիշկները վերջին մեկ օրվա ընթացքում հայտնաբերել են կորոնավիրուսային վարակի ավելի քան 97,5 հազար դեպք. Սա կորոնավիրուսային համավարակի սկզբից ի վեր երկրում դեպքերի քանակի ամենամեծ աճն է՝ համաձայն Հնդկաստանի Առողջապահության և ընտանիքի բարեկեցության նախարարության տվյալների:
Երրորդ օրն անընդմեջ վարակակիրների թիվը գերազանցում է ռեկորդային ցուցանիշը. հինգշաբթի հաղորդվել է 95.7 հազար նոր դեպքի մասին, ուրբաթ`մոտ 96.5 հազարի:
Հնդկաստանը կորոնավիրուսի հայտնաբերված դեպքերի քանակով աշխարհում երկրորդ տեղում է, Առողջապահության նախարարության վերջին տվյալների համաձայն՝ երկրում հայտնաբերվել է հիվանդություն ունեցող ավելի քան 4,65 միլիոն մարդ:

В Индии выявили рекордное число новых случаев коронавируса
Индийские медики выявили за минувшие сутки более 97,5 тысячи случаев коронавируса, это самый большой рост числа заболевших в стране за сутки с начала пандемии коронавируса, свидетельствуют данные министерства здравоохранения и семейного благополучия Индии.
Третий день подряд число выявленных носителей коронавируса превышает рекордные значения – в четверг сообщалось о 95,7 тысячи новых случаев заболевания, в пятницу – о 96,5 тысячи.
Индия находится на втором месте в мире по числу выявленных случаев коронавируса, согласно последним данным минздрава, в стране выявлено более 4,65 миллиона человек с этим заболеванием.