«Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանի «սև ցուցակը» կրկին ակտուալ է դարձել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեժ աշնանն ընդառաջ, Նիկոլ Փաշինյանի «սև ցուցակը» կրկին ակտուալ է դարձել։ Վերստին նայում են պատգամավորների «դոսյեները»։ Ընդդիմության ակտիվանալու շեմին թիմի անհնազանդներին հնազանդեցնելու գործընթաց է սկսվել։
Մեզ ասացին, որ Արսեն Ջուլֆալակյանը ցուցակից առաջին թռցրած «գլուխն» է։ «Փաշինյանի վրա մի ուրիշ կարգի ազդում էին Արսենի համարձակությունն ու ամբիցիաները, նրա հրապարակային քննադատությունները», - ասաց մեր աղբյուրը՝ վստահեցնելով, որ «մանդատը դրել է Փաշինյանի հետ զրույցից և ընդհարումից հետո»։
Առաջիկայում էլ Հակակոռուպցիոն հանձնաժողովը վարույթ կհարուցի պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի նկատմամբ. նրա հայտարարագրում փաստական անճշտությունները ստուգել են, և ՊԵԿ-ին հարցում է արվել նշված «ձեռնարկատիրական գործունեության արդյունքում» ստացված եկամտի վերաբերյալ, ու պարզվել է, որ դրան համարժեք հարկ չի վճարվել»։

«Грапарак»: «Черный список» Никола Пашиняна вновь приобрел актуальность
Газета «Грапарак» пишет, что в преддверие жаркой осени «черный список» Никола Пашиняна опять стал актуальным. «Досье» депутатов снова просматривают.  Перед активацией оппозиции начался процесс принуждения депутатов к повиновению.
Как сообщили изданию, Арсен Джулфалакян – первая «снесенная голова» из этого списка. «Смелость и амбиции Арсена, его публичная критика очень действовали на Пашиняна», - сказал источник издания, заверив, что «он сложил мандат после беседы и конфликта с Пашиняном».
В ближайшее время Антикоррупционная комиссия возбудит прооизводство в оотношении депутата Айка Саркисяна. Были проверены фактические несоответствия в его декларации и в Комитет государственных доходов направлен запрос о полученном «в результате указанной предпринимательской деятельности» доходе. Выяснилось, что он не уплатил налоги соразмерно полученным доходам.