Արցախում կորոնավիրուսի 5 նոր դեպք է հաստատվել
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 5 նոր դեպք: Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքի և Ստեփանակերտի բնակիչների մոտ վիրուսը հաստատվել է բուժհասատատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ: Մյուս 3 վարակակիրները Ստեփանակերտից են՝  նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորներ, և գտնվում էին մեկուսացման մեջ:
Առողջացել է 4 քաղաքացի:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 333 մարդու մոտ, որից 287-ը հաղթահարել է հիվանդությունը:
Փաստացի բուժում է ստանում 44, ընդհանուր մեկուսացված է 77 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 76 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 12756 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе выявлено пять новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике за минувшие сутки выявлено 5 новых случаев заражения коронавирусом.
У жителей общины Сарушен Аскеранского района и города Степанакерт COVID-19 подтвержден в результате обследования при обращении в медицинское учреждение. Проводятся соответствующие работы для выяснения очага заражения и установления круга контактировавших лиц. Остальные трое инфицированных – из Степанакерта. Все они контактировали с подтвержденным ранее очагом заражения и находились в изоляции.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 333 человек, 287 человек уже преодолели болезнь.