«Փաստ». Փաշինյանը հոկտեմբերին մտադիր է հրապարակել արդեն 5-րդ «100 փաստ»-ը հերթական ասուլիսի միջոցով
«Փաստ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով՝ «վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է կազմակերպել իր հերթական ասուլիսը, որի ընթացքում կհրապարակի նոր՝ արդեն 5-րդ «100 փաստ»-ը։ Թերթի կառավարական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ամենայն հավանականությամբ, ասուլիսը կլինի հոկտեմբերի առաջին տասնօրյակում: Այս ընթացքում համապատասխան օղակները զբաղված են փաստերի ի մի բերման գործընթացով:
Թերթին փոխանցել են նաև, որ նոր «100 փաստ»-ի մեջ գլխավորապես ներառված և հանգամանալից ներկայացված են լինելու կորոնավիրուսային համավարակի շրջանում «հակահամաճարակային և հակաճգնաժամային միջոցառումների» շրջանակում իրականացված քայլերը։
Հանձնարարվել է հատուկ բացվածքով ներկայացնել, թե առանձին ոլորտներում ինչ կարգավորումներ ու աջակցություններ են տրամադրվել կառավարության կողմից, որպեսզի Փաշինյանն ասելիք ունենա։
Ի դեպ, ըստ թերթի տեղեկությունների՝ ասուլիսը նախատեսվում է կազմակերպել հոկտեմբերի սկզբին այն հաշվարկով ու հույսով, որ կորոնավիրուսով հիվանդացության դեպքերը կհասնեն նվազագույնի, իսկ համավարակի երկրորդ ալիքը դեռևս սկսված չի լինի:

«Паст»: Никол Пашинян намерен опубликовать очередные «100 фактов» на пресс-конференции в октябре
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Никол Пашинян намерен организовать очередную пресс-конференцию, во время которой опубликует новые пятые по счету «100 фактов». Как передают источники издания в правительстве, по всей видимости, пресс-конференция состоится в первой декаде октября. Сейчас соответствующие звенья заняты процессом обобщения фактов.
«Нам сообщили, что в новых "100 фактах" будут включены преимущественно шаги, которые осуществлены в рамках «противоэпидемиологических и антикризисных мероприятий» в период эпидемии коронавируса.
Поручено представить в развернутой форме, какие регулирования и содействие были предоставлены в отдельных сферах правительством, чтобы Пашиняну было что сказать.
Кстати, по нашим сведениям, пресс-конференцию предусматривается организовать в начале октября с тем расчетом, что случаи заражения коронавирусом дойдут до минимума, а новая волна эпидемии еще не вспыхнет», - пишет газета.