Բեյրութի կենտրոնում կառուցվող առևտրի կենտրոնում հրդեհ է բռնկվել (Տեսանյութ)
Խոշոր հրդեհ է բռնկվել Բեյրութի կենտրոնում կառուցվող առևտրի համալիրում: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը:
Ըստ աղբյուրի՝ հրշեջներին հաջողվել է մարել կրակը: Տուժածների մասին տեղեկություններ չեն ստացվել:
Գործակալության տվյալով՝ այն շենքը, որտեղ բռնկվել է հրդեհը, կառուցում էր իրաքյան արմատներով հայտնի բրիտանացի ճարտարապետ Զահա Հադիդը (1950-2016):
Անցյալ հինգշաբթի խոշոր հրդեհ էր բռնկվել Բեյրութի ծովային նավահանգստի տարածքում գտնվող պահեստում, որտեղ օգոստոսին տեղի էր ունեցել ավերիչ պայթյուն:
Հրդեհի մարմանը մասնակցել են ռազմական ուղղաթիռներ: Ըստ Լիբանանի Կարմիր խաչի ընկերության՝ արտակարգ իրավիճակի հետևանքով ոչ ոք չէր տուժել:

В строящемся торговом центре в центре Бейрута вспыхнул пожар (Видео)
Крупный пожар произошел во вторник в строящемся торговом комплексе в центре Бейрута. Об этом сообщило агентство Reuters.
По его данным, пожарным удалось потушить возгорание. О пострадавших информация не поступала.
Как отмечает агентство, здание, в котором вспыхнул пожар, строится по проекту известного британского архитектора с иракскими корнями Захи Хадид (1950-2016).
В минувший четверг крупный пожар произошел на складе автомобильных шин и горюче-смазочных материалов, расположенном в зоне морского порта Бейрута, где в августе произошел разрушительный взрыв. В тушении возгорания участвовали военные вертолеты. По данным Ливанского общества Красного Креста, в результате ЧП никто не пострадал.