«Հայրենիք»-ը, ՀՅԴ-ն ու ԲՀԿ-ն տուգանքների համաներման պահանջով ստորագրահավաք են սկսում (Տեսանյութ)
«Հայրենիք» կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստան»-ի և ՀՅԴ-ի մարտավարական գործընկերությունը շարունակվում է, հայտնում են «Հայրենիք» կուսակցությունից։
«Հայրենիք»-ի կենտրոնական գրասենյակում կայացել է եռյակի հերթական աշխատանքային հանդիպումը, որին ԲՀԿ-ից մասնակցում էին Արթուր Գրիգորյանն ու Հրաչյա Ռոստոմյանը, ՀՅԴ-ից՝ Արծվիկ Մինասյանն ու Լիլիթ Գալստյանը, «Հայրենիք»-ից՝ Արա Սահակյանն ու Արսեն Բաբայանը։
«Քննարկման առանցքում արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի խախտման պատճառով կիրառված տուգանքները չեղարկելու (համաներելու) մասին նախագիծն էր, որի նպատակն առանց այն էլ սոցիալական ծանր դրության մեջ հայտնված քաղաքացիներին լրացուցիչ ֆինանսական բեռից ազատելն է:
Քաղաքական երեք ուժերը տուգանքների համաներման պահանջով նաև ստորագրահավաք են սկսում։ Նախաձեռնության հետ կապված ամբողջական տեղեկատվությունը շուտով հասանելի կլինի քաղաքացիներին», - նշված է կուսակցության տարածած հաղորդագրությունում։

Партии «Родина», «Процветающая Армения» и АРФД инициируют сбор подписей с требованием отменить штрафы
Партии «Родина», «Процветающая Армения» и АРФ «Дашнакцутюн» продолжают тактическое партнерство.
В центральном офисе партии «Родина» состоялась очередная трехсторонняя рабочая встречи, в которой от партии «Процветающая Армения» участвовали Артур Григорян и Грачья Ростомян, а от АРФ «Дашнакцутюн» – Арцвик Минасян и Лилит Бабаян.
В центре обсуждения был проект об отмене (амнистии) штрафов, примененных из-за нарушения правового режима чрезвычайного положения, цель которого заключается в освобождении от дополнительного финансового бремени граждан, находящихся и без того в тяжелом социальном положении.
Три политические силы начинают сбор подписей с требованием отмены штрафов также.
Вскоре гражданам будет доступна полная информация в связи с инициативой», - говорится в распространенном партией «Родина» сообщении.