«Հրապարակ». Իշխանությունն առաջիկայում ԲՀԿ-ի շուրջ օղակն էլ ավելի կսեղմի, կհարուցվեն քրեական նոր գործեր
16/09/2020 09:35
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունն առաջիկայում ԲՀԿ-ի շուրջ օղակն էլ ավելի կսեղմի, կհարուցվեն քրեական նոր գործեր՝ ոչ միայն գործարար խավի ներկայացուցիչների, այլև քաղաքական դեմքերի դեմ։ Մեզ պատմեցին, որ գործ «կարելու» հարցում իշխանություններն ակտիվ «որոնողական» աշխատանքներ են տանում, գտնում են նախկին ԲՀԿ-ականների, ավելի ճիշտ՝ ԲՀԿ-ից նեղացածների, կուսակցությունից հեռացածների և համատեղ «աշխատելու» առաջարկ անում։ Նաիրա Զոհրաբյանի դեմ, օրինակ, նյութեր են հավաքում ԲՀԿ-ից վերջերս դուրս եկած Սերգեյ Բագրատյանի միջոցով։
Խորհրդարանի վերջին ընտրությունների ժամանակ թե՛ Բագրատյանը, թե՛ Զոհրաբյանը ընտրվել են նույն ընտրատարածքից. պատմում են, որ Բագրատյանին հանձնարարել են մարդկանց գտնել, որոնք Զոհրաբյանի դեմ ցուցմունք կտան։
Տեղեկությունը Բագրատյանից ճշտել չհաջողվեց, նա տևական ժամանակ ընդհատակ է անցել, խորհրդարանի նիստերին էլ չի հաճախում։ Իմացանք նաև, որ վերջերս կալանավորված ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավորներից ոմանք նույնպես «երգել» են Ծառուկյանի դեմ, և հիմա նրանց «երգը» նոր գործիքավորում է ստանում՝ քրգործի տեսքով»։

«Грапарак»: Власти сжимают кольцо против партии «Процветающая Армения», будут возбуждены новые уголовные дела
16/09/2020 11:00
Газета «Грапарак» пишет, что в ближайшее время власти сожмут кольцо вокруг партии «Процветающая Армения», будут возбуждены новые уголовные дела не только против представителей бизнеса, но политических деятелей. Как сообщили изданию, власти ведут активные «поисковые» работы в вопросе «фабрикации» дел, находят бывших членов партии «Процветающая Армения», а точнее обиженных и покинувших ряды партии, и предлагают «сотрудничать» .
«Например, против Наиры Зограбян собирают материалы через покинувшего недавно ряды «Процветающей Армении» Сергея Багратяна.
Во время последних парламентских выборов и Багратян, и Зограбян баллотировались в одном избирательном округе: рассказывают, что Багратяну поручено найти людей, которые дадут показания против Наиры Зограбян.
Эти сведения не удалось уточнить у Багратяна, он уже долгое время находится в подполье, не приходит на заседания парламента. Мы узнали также, что против Царукяна также «запели» некоторые из арестованных недавно бывших депутатов партии «Процветающая Армения» и сейчас их «песня» получает новую аранжировку в виде уголовного дела», - пишет газета.