Կխնդրեմ մեր գործընկերներին հրաժարականներով ինձ չվախեցնել, ես չեմ վախենում դրանից. ԿԳՄՍ նախարար
Արսեն Ջուլֆալակյանի հետ ունեցել եմ զրո քննարկում, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, անդրադառնալով պատգամավորի՝ իր պատճառով մանդատը վայր դնելու թեմային, ասաց ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Նախարարի խոսքով՝ Ջուլֆալակյանը կարող էր հարցեր բարձրացնել: «Այդ դեպքում հնարավոր է՝ կոնկրետ քննադատության մի մասն ընդունեինք և շտկումներ անեինք, մի մասի դեպքում բացատրեինք, որ Ջուլֆալակյանի դիրքորոշումների հիմքում եղած փաստերն իրականությանը չեն համապատասխանում», - ասաց նախարարը:
Ի պատասխան դիտարկմանը, որ ընդդիմությունը պահանջում է իր հրաժարականը և հարցապնդմամբ դիմել է ԱԺ, նախարարն ասաց որ հարցապնդման ժամանակ ամեն ինչին կանդրադառնա հատ-հատ:
«Եթե հիմքեր լինեն՝ ես մեկ րոպե ավելի չեմ մնա այս պաշտոնին և ինքս դիմում կգրեմ: Կխնդրեմ մեր գործընկերներին հրաժարականներով ինձ չվախեցնել: Ես չեմ վախենում դրանից: Ես հեղափոխական թիմի առաջնորդներից մեկն եմ եղել և եմ», - ասաց Արայիկ Հարությունյանը՝ ավելացնելով, որ հրաժարականն իր օրակարգի հարցը չէ:

Попрошу наших коллег не пугать меня отставкой – Араик Арутюнян
У меня не было никакого обсуждения с Арсеном Джулфалакяном, заявил сегодня на пресс-конференции министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян, касаясь того, что депутат сложил мандат из-за него.
По словам министра, Джулфалакян имел возможность озвучить вопросы. «В таком случае, возможно, мы могли бы принять часть конкретной критики и внести корректировки, а по другой части объяснить, что лежащие в основе позиции Джулфалакяна факты не соответствуют действительности», - сказал он.
В ответ на замечание, что оппозиция требует его отставки и выразит вотум недоверия в парламенте, министр образования сказал, что во время обсуждения этого вопроса обратиться отдельно ко всему.
«Если будут основания, я не останусь на этой должности минутой больше, сам напишу заявление. Попрошу наших коллег не пугать меня отставкой. Я не боюсь этого», - сказал Араик Арутиюнян, добавив, что вопрос отставки не находится в его повестке.