Վարորդը Մոնրեալում վրաերթի է ենթարկել ինը մարդու
Կանադայի Մոնրեալ քաղաքում վարորդը վրաերթի է ենթարկել ինը մարդու, այդ թվում՝ երկու երեխայի, հայտնում է տեղական CTV-ն՝ հղում անելով ոստիկանությանը:
Ինչպես պատմել են իրավապահ մարմիններում՝ 38-ամյա վարորդը նախ տապալել է մեկ հետիոտնի և փախել դեպքի վայրից: Դրանից հետո նա մեկ այլ փողոցում մեքենայով անցել է ևս ութ մարդու վրայով:
«Նա այդքան արագ չէր ընթանում, բայց ինչ-որ պահի նա պարզապես քշել է դեպի մայթ», - ասել է ոստիկանության ներկայացուցիչը:
Հայտնի է, որ բոլոր տուժածները հոսպիտալացվել են: Բժիշկները կարծում են, որ նրանց կյանքին ոչ մի վտանգ չի սպառնում: Վարորդն արդեն ձերբակալված է: Այժմ իրավապահները պետք է հարցաքննեն ականատեսներին, զննել մեքենան մեխանիկական անսարքությունների համար և պարզեն վարորդի վիճակը. արդյո՞ք նա ալկոհոլի ազդեցության տակ էր:

Водитель сбил девять человек в Монреале
В канадском Монреале водитель сбил девять человек, в том числе двоих детей, сообщает местный телеканал CTV со ссылкой на полицию.
Как рассказали в правоохранительных органах, 38-летний автомобилист сначала сбил одного пешехода и скрылся с места происшествия. После этого он сбил еще восемь человек на другой улице.
«Он не разгонялся и не ехал так быстро, но в какой-то момент он просто выехал на тротуар», — сказал официальный представитель полиции.
Известно, что всех пострадавших госпитализировали. Медики считают, что угрозы для их жизни нет. Водителя уже арестовали. Теперь правоохранителям предстоит опросить очевидцев, изучить машину на предмет механических поломок и установить, в каком состоянии был водитель во время аварии.