Վարչապետը որևէ քաղաքական ուժի հետ փոխհրաձգություն չունի. Ալեն Սիմոնյան
Վարչապետը որևէ քաղաքական ուժի հետ փոխհրաձգություն չունի, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց խորհրդարանի փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ արձագանքնելով Փաշինյանի և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության միջև հակամարտություն հարցին։
«Գագիկ Ծառուկյանի գրառումը վերաբերում է Գևորգ Պետրոսյանին, որի հետ կապված մամուլում տեղեկություններ են պտտվում, որ ինքը առողջական խնդիրներ է ունեցել մշտապես։ Նաև, երբ նախարար է եղել, դա պատճառ է հանդիսացել, որ ինքը լքել է նախարարի պաշտոնը, և այդ որոշումը կայացրել է Գագիկ Ծառուկյանը։ Եվ հիմա, Գագիկ Ծառուկյանի բուռն քաղաքական գործունեության վերելքի շրջանում նա փորձում է վեր հանել նորից նման հարցեր, որպեսզի քաղաքական գործունեության իմիտացիա ձևավորի», - ասաց Ալեն Սիմոնյանը։
Ճշտող հարցին, թե Գագիկ Ծառուկյանի ֆեյսբուքյան գրառումը, փաստորեն, վարչապետին չէ՞ր ուղղված, Ալեն Սիմոնյանը պատասխանեց.
«Կարծում եմ, որ նման պարագայում Գագիկ Ծառուկյանը համարձակություն կունենար ինչ-որ անուն նշել կամ ավելի հստակ կգրեր։ Ես նույնիսկ վստահ չեմ, որ այդ էջը պատկանում է Գագիկ Ծառուկյանին», - ասաց Սիմոնյանը։

У премьер-министра нет конфликта с какой-либо политической силой – Ален Симонян
У премьер-министра нет конфликта с какой-либо политической силой, заявил сегодня в парламенте журналистам вице спикер Национального Собрания Ален Симонян, касаясь противостояния между Николом Пашиняном и партией «Процветающая Армения».
«Запись Гагика Царукяна касается Геворка Петросяна, по поводу которого в прессе муссируются сведения, что у него постоянно были проблемы со здоровьем. Когда был министром, это стало причиной того, что он покинул пост министра, и это решение принял Гагик Царукян. И сейчас, в период бурной политической деятельности Гагика Царукяна, он снова пытается озвучить такие вопросы, чтобы сформировать имитацию политической деятельности», - сказал Ален Симонян.
На вопрос, фактически, запись Гагика Царукяна в Facebook была адресована не премьер-министру, Ален Симонян ответил:
«Считаю, что в таком случае у Гагика Царукяна хватило бы смелости назвать какое-то имя или написать более четко. Я даже не уверен, что эта страница принадлежит Гагику Царукяну».