Արցախում կորոնավիրուսի 7 նոր դեպք է գրանցվել
Արցախի Հանրապետության Առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն՝ hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 7 նոր դեպք: Բոլոր վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են՝ 6-ը նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից են և գտնվում էին մեկուսացման մեջ:
Մյուս քաղաքացու մոտ վարակը հաստատվել է բուժհաստատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու, ինչպես նաև հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 2 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 359 մարդու մոտ, որից 313-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 44, ընդհանուր մեկուսացված է 80 քաղաքացի:

В Арцахе выявлено семь новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, за минувшие сутки в республике выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом.
Все зараженные COVID-19 – из города Степанакерт. Шесть из них – из круга контактировавших с ранее подтвержденным очагом и находились в изоляции. У одного зараженного вирус подтвержден в результате обследования при обращении в медицинское учреждение. Проводятся соответствующие работы для выяснения очага заражения и установления круга контактировавших лиц.
Выздоровели 2 гражданина.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 359 человек, 313 человек уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 44 пациента, изолированы 80 человек.