«Հրապարակ». «Վայելեք կառավարական ընտանիքի բարքերը»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ համացանցում մի տեսանյութ էր շրջանառվում. վարչապետի որդու՝ Աշոտ Փաշինյանի պարը՝ տարօրինակ, կասկածելի միջավայրում։ Տեսանյութն իր պատին, ապա՝ կայքում, տեղադրել էր Antifake.am կայքի հիմնադիր, «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ ղեկավար Նարեկ Սամսոնյանը։ Լուրեր ստացանք, որ մեծ ճնշումներ են գործադրվել Սամսոնյանի նկատմամբ՝ տեսանյութը հանելու պահանջով, անգամ գողական շրջանակներ են միջամտել։
Մեզ հետ զրույցում նա ասաց. «Չեմ հանելու տեսանյութը՝ մինչև չպարզեմ՝ վարչապետի որդի՞ն ա, իրա հոգի՞ն ա»։
Սամսոնյանը գրել էր. «Հայաստան. երկիր, որտեղ վարչապետի որդին նման անհասկանալի պայմաններում և հանգամանքներում ինքնամոռաց պարում է անհասկանալի միջավայրում: Իսկ վերջում երևում է արդեն հայտնի Ասյա Խաչատրյանը, դրանից առաջ էլ՝ սպիտակ խալաթով մարդիկ և վարչապետի որդի Աշոտը: Էսքանից հետո հայր Փաշինյանը լրիվ «հիմքերն ունի» քննարկելու այլ գործիչների անձնական կյանքը: Վայելեք կառավարական ընտանիքի բարքերը»:
Արդյոք իր վրա ճնշումներ եղել են՝ տեսանյութը հեռացնելու պահանջով։ Սամսոնյանն ասաց. «Չեմ ուզում մեկնաբանել, սակայն ցանկացած ճնշման փորձ, որևէ պարագայում, ակնհայտ քաղաքական մոտիվներ կարող է ունենալ»։
Ապա ավելացրեց. «Թող հանրությունը գնահատական տա մարդկանց անձնական կյանքի, ընտանիքների մասին հրապարակային ու առանց ամոթի խոսող վարչապետի ընտանիքի մասին»։
Նարեկ Սամսոնյանը հավելեց, որ չի հեռացնելու նյութը։ «Մենք կառավարությանը հարցում ենք ուղարկել, խնդրել ենք պարզաբանել՝ ի վերջո, Վարչապետի ընտանիքին է վերաբերում՝ կարող ա՞ ինքը չի, իրա հոգին ա։ Մինչև այդ պատասխանը չունենամ՝ տեսանյութը հանելու մտադրություն չունեմ»,- ասաց Սամսոնյանը»։

«Грапарак»: Наслаждаетесь нравами правящей семьи
Газета «Грапарак» пишет, что вчера в сети появился видеоматериал, на котором сын премьер-министра – Ашот Пашинян танцевал в каком-то странном, подозрительном месте. Видеоматериал опубликовал на своей странице, а затем на сайте Antifake.am председатель общественной организации «Гражданское самосознание» Нарек Самсонян. По сведениям издания, на Самсоняна было оказано большое давление, чтобы он удалил этот материал, вмешались даже представители криминальных кругов.
В беседе с изданием Нарек Самсонян заявил: «Не собираюсь удалять видеоматериал до тех пор, пока не выясню: это сын премьер-министра или его дух?»
Нарек Самсонян написал: «Армения: страна, где сын премьер-министра в столь странных условиях и обстоятельствах самозабвенно танцует в непонятном окружении. В конце уже появляется известная Ася Хачатрян, а до этого – люди в белых халатах и сын премьер-министра – Ашот. После всего этого у отца Пашиняна полностью «есть основания» обсуждать личную жизнь других коллег. Наслаждайтесь нравами правящей семьи».
На вопрос, оказывалось ли на него давление, чтобы удалил видеоматериал, Нарек Самсонян ответил: «Не хочу комментировать, однако любая попытка давления в каких-либо условиях будет иметь явные политические мотивы».
«Пусть общественность дает оценку семье премьер-министра публично и без стыда говорящего о семьях, личной жизни людей», - отметил Нарек Самсонян, добавив, что не собирается удалять видеоматериал.
«Мы направили запрос в правительство, попросили разъяснить, ведь, в конце концов, это касается семьи премьер-министра. Может это не он, а его дух? Пока у меня не будет ответа, я не намерен удалять видеоматериал», - сказал Нарек Самсонян.