Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը հայտարարել է կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքի մասին
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հայտարարել է, որ երկրում սկսվում է կորոնավիրուսի համաճարակի երկրորդ ալիքը, ուրբաթ հաղորդել է BBC News- ը:
«Հիմա մենք կանգնած ենք երկրորդ ալիքի առջև ... Ես վախենում եմ, որ դա միանգամայն անխուսափելի է. մենք դրան բախվելու ենք մեր երկրում»,- հայտարարել է Ջոնսոնը
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը հավելել է, որ COVID-19 վարակների նոր ալիք է սկսվել «Ֆրանսիայում, Իսպանիայում, ամբողջ Եվրոպայում»:
Այնուամենայնիվ, Ջոնսոնը շտապել է հայտնել, որ իշխանությունները «իրավիճակը վերահսկում են»:
Ընդհանուր առմամբ, Մեծ Բրիտանիայում գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի գրեթե 386 հազար դեպք: Անցյալ օրվա ընթացքում վիրուսը հաստատվել է ևս 4322 մարդու մոտ: Միացյալ Թագավորությունում COVID-19 բռնկման սկզբից ի վեր ավելի քան 41,5 հազար մարդ է մահացել:

Премьер Великобритании объявил о второй волне коронавируса
Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон заявил, что в стране начинается вторая волна эпидемии коронавируса, сообщила в пятницу BBC News.
«Сейчас мы столкнулись со вторым волной ... Я боюсь, что это абсолютно неизбежно - мы столкнулись с этим в нашей стране», - заявил Джонсон.
Британский премьер добавил, что новая волна началась заражений COVID-19 «во Франции, в Испании, по всей Европе».
Однако Джонсон поспешил заверить, что «власти держат ситуацию под контролем».
Всего в Великобритании зафиксировано почти 386 тыс. Руб. случаев заражения коронавирусной инфекцией. За последние сутки вирус подтвердился еще у 4322 человек.
С начала вспышки COVID-19 на территории Соединенного королевства от заражения вирусом умерло более 41,5 тыс. человек.