Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի 4 նոր դեպք
ԱՀ առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 4 նոր դեպք: Վարակակիրներից 2 Ստեփանակերտ, մեկը Շուշի քաղաքի բնակիչներ են, մյուսն էլ ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնությունից:
Նրանց մոտ հիվանդությունը բացահայտվել է բուժհաստատություն դիմելության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախները հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 367 մարդու մոտ, որից 320-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 45, ընդհանուր մեկուսացված է 84 քաղաքացի:
Բժիշկները 4 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 5-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 105 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 13 600 փորձանմուշի հետազոտություն:

Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, за минувшие сутки в республике выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом.
Двое зараженных COVID-19 – из города Степанакерт. Еще один – из города Шуши, а другой приехал из Российской Федерации.
У них вирус подтвержден в результате обследования при обращении в медицинское учреждение. Проводятся соответствующие работы для выяснения очага заражения и установления круга контактировавших лиц.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 367 человек, 320 человек уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 45 пациентов, изолированы 84 человека.