Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ Բելառուսում սեփականաշնորհում չի լինի
Հանուն «արտասահմանից շառլատանների»՝ Բելառուսում մասնավորեցում չի լինի, այս մասին երկուշաբթի Մինսկում հայտարարել է հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն:
«Ինչու եմ ես այդքան զգայուն ձեռնարկությունների նկատմամբ: Ոչ այն պատճառով, որ ես չեմ հասկանում, որ մասնավոր սեփականությունը պետք է և կարող է գոյություն ունենալ: Մենք մշակել ենք արդարության նկատմամբ դաժան անձեռնմխելիություն: Ոչ մի տեղ արդարացի սեփականաշնորհում չի եղել, ոչ մի երկրում», - հայտարարել է Լուկաշենկոն՝ համաձայնվելով Սերգեյ Նիկիֆորովիչի նշանակմանը «ԲելԱԶ» ԲԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնում:
Նախագահի խոսքերը մեջբերում է Belta գործակալությունը:
«Եթե մենք ուզում ենք մեր երկիրը և 10 միլիոն բնակչությունը խորտակել այս հորձանուտում, այնուհետև՝ շնչակտուր լինել ու տնքալ՝ հասկանալով, որ սխալ տեղ են մտել, դա արդեն առանց ինձ, և, համոզված եմ՝ առանց ձեզ», - ասել է Լուկաշենկոն:
Նա ընդգծել է, որ Բելառուսում, «արտասահմանից եկած շառլատաններին» հաճոյանալու համար, չեն սեփականաշնորհի ամեն ինչ և ամենքին:

Лукашенко заявил, что в Белоруссии не будет приватизации
Приватизации в угоду «шарлатанам из-за границы» в Белоруссии не будет заявлено в понедельник в Минске президент республики Александр Лукашенко.
«Почему я так трепетно отношусь к предприятиям? Не потому что я не понимаю, что частная собственность должна и может существовать. Мы выработали жестокий иммунитет к справедливости. Нигде, ни в какой стране не было справедливой приватизации », - сказал Лукашенко, согласовывая назначение Сергея Никифоровича генеральным директором ОАО« БелАЗ »- управляющая компания холдинга« БелАЗ-Холдинг ». Слова президента приводит агентство Белта.
«Если мы хотим в этот омут окунуть нашу страну и 10 миллионов населения и потом ходить ахать и охать, поняв, что не туда зашли, - это уже без меня и, уверен, без вас», - заявило Лукашенко.
Он согласен, что в угоду «шарлатанам из-за границы» в Белоруссии не будут приватизировать все и вся.