Ռուսաստանը ևս չորս երկրի հետ բացում է ավիահաղորդակցությունը
Ռուսաստանն այսօրվանից վերսկսում է թռիչքները Բելառուսի, Ղազախստանի և Ղրղզստանի հետ, իսկ սեպտեմբերի 27-ից՝ Հարավային Կորեայի հետ: Համապատասխան հրամանը ստորագրել է վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը:
Այս երկրների քաղաքացիներին և այնտեղ բնակության թույլտվություն ունեցողներին թույլատրվում է Ռուսաստան մուտք գործել օդային անցակետերով: Ռուսներն էլ իրենց հերթին կարող են ազատ թռչել այս պետություններից որևէ մեկը: Այս երկրների մայրաքաղաքներ չվերթները կիրականացվեն շաբաթը մեկ անգամ, ասված է ՌԴ կառավարության հայտարարության մեջ:
Կորոնավիրուսի տարածման սպառնալիքի պատճառով Ռուսաստանը մարտի վերջին փակել է իր սահմանները և դադարեցրել միջազգային թռիչքները:
Օգոստոսից Ռուսաստանից հնարավոր է թռչել Թուրքիա, Մեծ Բրիտանիա, Տանզանիա և Շվեյցարիա, Եգիպտոս, Արաբական Միացյալ Էմիրություններ և Մալդիվներ:

Россия открыла авиасообщение ещё с четырьмя странами
Россия с сегодняшнего дня возобновляет авиасообщение с Белоруссией, Казахстаном и Киргизией, а с 27 сентября – с Южной Кореей. Соответствующее распоряжение подписал премьер Михаил Мишустин.
Гражданам этих стран и тем, кто имеет там вид на жительство, разрешается въезд в Россию через воздушные пункты пропуска. Россияне, в свою очередь, также могут беспрепятственно улететь в любое из этих государств. Полеты в столицы этих стран будут выполняться один раз в неделю, говорится в сообщении российского правительства.
Из-за угрозы распространения коронавируса Россия в конце марта закрыла границы и остановила международное авиасообщение.
С августа из России можно улететь в Турцию, Великобританию, Танзанию и Швейцарию, Египет, ОАЭ и на Мальдивские острова.