ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում ձերբակալված Հայաստանի քաղաքացիներին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում ձերբակալված Հայաստանի քաղաքացիներին, նաև՝ սպա Գուրգեն Ալավերդյանին, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման ծրագրերի պատասխանատու Զառա Ամատունին։
«Ներկայացուցիչներն այցի ժամանակ ստուգել են նրանց պահման պայմանները, տեղեկացել առողջական վիճակի մասին, հնարավորություն ընձեռել կապ հաստատել ընտանիքների հետ», - նշեց Զառա Ամատունին։
Նա ասաց, որ այլ մանրամասներ չի կարող ներկայացնել։
Ադրբեջանում պահվում են Կարեն ՂազարյանըԱրայիկ Ղազարյանը,  Նարեկ Սարդարյանը,  Գուրգեն Ալավերդյանն ու Արսեն Բաղդասարյանը:

Representatives of the International Committee of the Red Cross visited Armenian nationals arrested in Azerbaijan, including Armenian officer Gurgen Alaverdyan, head of communication programs for the ICRC in Armenia told Aysor.am.
“During the visit the representatives got familiarized with the conditions they are being kept in, their health condition,” she said, adding that they also got an opportunity to contact with family members.
She said no other details can be unveiled.
Five Armenian nationals - Karen Ghazaryan, Arayik Ghazaryan, Narek Sardaryan, Gurgen Alaverdyan and Arsen Baghdasaryan - are kept in Azerbaijan.