Ընդդիմությունը միավորվելու է. լինելու է «Հայաստանը Նիկոլից հետո» կարգախոս. Արմեն Աշոտյան (Տեսանյութ)
22/09/2020 12:29
Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության գալուց հետո Հայաստանում ամեն ամիս ու տարվա ամեն եղանակ է թեժ, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Այս կառավարությունը առիթ է ստեղծել, որ ցանկացած ամիս թեժ լինի Հայաստանում», - ասաց նա։
Աշոտյանի խոսքով՝ այս կառավարությունը, կարծես թե, կոմիքսների կառավարություն լինի։ «Ցավոք սրտի, այդ կոմիքսների գինը վճարում է պետությունն ու ժողովուրդը», - նշեց նա։
ՀՀԿ փոխնախագահն ասաց, թե այսօր երկրում կա աճող դժոգոհություն, աճող հիասթափություն, խորացող ճգնաժամ։
Աշոտյանը նշեց, որ իշխանական քարոզչամեքենան պարբերաբար փորձում է սեպ խրել ընդդիմության ներսում։
«Դա արվում է, օրինակ, Սերժ Սարգսյան-Ռոբերտ Քոչարյան գծով, վերջերս՝ ՀՀԿ-ԲՀԿ, բայց, ի պատիվ մեզ, մենք այս պահի դրությամբ ի վիճակի ենք եղել անցյալում թողնել մեր տարաձայնությունները», - ասաց նա։
Աշոտյանը նշեց, թե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին այսօր պետք է արևմտամետ ընդդիմություն ու սկսել են բուծել այդ  ընդդիմությանը։
«Բայց դա այնքան կեղծ է, սուտ, որ մեր հանրությունն առ այսօր չի գնացել այդ պրոյեկտի հետևից։ Նիկոլ Փաշինյանն ուզում է տիրանալ ընդդիմադիր դաշտին, բայց դա անհնար է», - ասաց նա։
ՀՀԿ փոխնախագահի խոսքով՝ ընդդիմությունը միավորվելու է ու լինելու է ոչ միայն «Հայաստանն առանց Նիկոլի» կարգախոսը, այլև՝ «Հայաստանը Նիկոլից հետո» կարգախոս։

After Nikol Pashinyan came to power in Armenia all the months and all the seasons are hot, vice president of the Republican Party of Armenia (RPA) Armen Ashotyan said at a press conference today.
“This government has created a reason for each month to be hot in Armenia,” he said, describing the incumbent government as “government of comics”.
“Unfortunately though the price for these comics is paid by the state and the people,” he stressed.
Ashotyan also stressed the existence of growing dissatisfaction, disappointment in the country and deepening crisis.
The vice president of the party stressed that the ruling regime’s propaganda machine is periodically trying to drive a wedge among the opposition.
“It is being done for instance in Serzh Sargsyan-Robert Kocharyan direction, RPA-PAP, but to our honor as of the moment we managed to leave our disagreements in the past,” Ashotyan said.
He also stressed that currently PM Pashinyan needs pro-West opposition and launched the works on breeding it.
“But it is so fake that our people by now have not followed that project. Nikol Pashinyan wants to occupy the opposition field, but it is impossible,” Ashotyan said.
He stressed that the opposition will unite and they will have not only “Armenia without Nikol” slogan but “Armenia after Nikol.”