Կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակի սրում ունենք. Վարչապետը զգուշացրեց՝ հսկողությունը կուժեղացվի
Կորոնավիրուսի հետ կապված Հայաստանում կրկին իրավիճակի սրում ունենք, այսօր կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշեց, որ երեկ հաստատվել է կորոնավիրուսի 374 նոր դեպք:
«Սա կապված է մարդկանց շարժողունակության ավելացման հետ, մենք պետք է ապրենք կորոնավիրուսի հետ զուգահեռ ու շատ բան կախված է անհատական պատասխանատվությունից», - ասաց վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ պայմանավորվել են, որ տեսչական մարմիններն ու ոստիկանությունը կուժեղացնեն հսկողությունը կանոնների պահպանման նկատմամբ:
«Մենք պետք է հասկանանք, որ ունենք կարմիր գծեր, կարմիրն գիծն այն է, որ մեր հիվանդանոցային կարողությունները կսպառվեն, այդ ժամանակ պետք է փորձենք այլ որոշումներ կայացնել», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

The situation with coronavirus has worsened in Armenia, Armenia’s PM Nikol Pashinyan said at the cabinet sitting today.
He said 374 new cases have been confirmed during the past day.
“It is agreed with the mobility of the people. We must live in parallel with coronavirus and a lot depends on the level of our personal responsibility,” the PM said.
Pashinyan said the inspection bodies and police will strengthen the control over compliance with the epidemiological rules.
“We must understand that we have red lines, the red line is the exhaustion of our hospital abilities. That time we will try to make other decisions,” Pashinyan said.