Ֆլորիդայի իշխանությունները հայտարարել են COVID-ի բոլոր սահմանափակումները վերացնելու մասին
Ֆլորիդայի իշխանությունները որոշում են կայացրել ամբողջովին վերացնել բոլոր սահմանափակումները, որոնք մտցվել էին COVID-19 կորոնավիրուսի տարածումը զսպելու համար, հաղորդում է The Hill-ը:
«Նահանգի կողմից այլևս սահմանափակումներ չեն լինի», - լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Ֆլորիդայի նահանգապետ Ռոն Դեսանտիսը` նշելով, որ իշխանությունները պատրաստ են COVID-19 դեպքերի հավանական աճին:
Սահմանափակումների վերացումը վերաբերում է հիմնականում բարերին և ռեստորաններին, որոնք փակվել և վերաբացվել են մի քանի անգամ COVID-19 բռնկման ժամանակ: Դեսանտիսը բացատրել է, որ եթե տեղական ինքնակառավարման մարմինները ցանկանում են սահմանափակումներ մտցնել ձեռնարկություններում աշխատող աշխատողների թվի վրա, ապա դրա համար հարկավոր է ներկայացնել տնտեսական և բժշկական հիմնավորումներ:

Власти Флориды объявили об отмене всех COVID-ограничений
Власти штата Флорида приняли решение полностью отменить все ограничения, введенные для сдерживания распространения коронавируса COVID-19, сообщила газета The Hill.
«Никаких ограничений со стороны штата больше действовать не будет», - заявил во время пресс-конференции губернатор штата Флорида Рон Десантис, отметив, что власти готовы к возможному росту числа случаев COVID-19.
Отмена ограничений касается в первую очередь баров и ресторанов, которые за период вспышки COVID-19 закрывались и открывались несколько раз. Десантис пояснил, что в случае, если органы местного самоуправление захотят ввести ограничения на количество сотрудников, которые выходят на работу на предприятиях, им необходимо будет для этого привести экономические и медицинские обоснования.