Հայկական կողմը վիրավորներ ունի. Վահրամ Պողոսյան
Հայկական կողմը գիշերվա ընթացքում սկսած մարտերի հետևանքով մի քանի վիրավոր ունի, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Մի քանի վիրավոր ունենք», - ասաց Վահրամ Պողոսյանը։
Նշենք, որ Ադրբեջանի հարցերով փարձագետ Էդգար Էլբակյանն էլ իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Ադրբեջանը թիրախավորում է նաև քաղաքացիական օբյեկտներն ու տարածքները, այդ թվում՝ Ստեփանակերտի։ Նախնական տեղեկություններ կան Ստեփանակերտի շուկայամերձ փողոցում վիրավորների մասին։
Բնակչության զգալի մասն ապաստարաններում է։
Ադրբեջանը (այդ թվում՝ թուրքական մեդիաօգնությամբ) լրատվական հեղեղ է ապահովում իրենց քաղաքացիական և մարտական կորուստների մասին։ Դատելով ադրբեջանական աղբյուրներում թվարկված բնակավայրերից՝ մեր պատասխանը եղել է աշխարհագրորեն համաչափ՝ «ակն ընդ ական»…
Ռազմական գործողությունների աշխարհագրությունը ևս մեկ անգամ հուշում են, որ մասշտաբները լուրջ են, ըստ ամենայնի՝ 2016 թ․ ապրիլյան պատերազմից էլ լուրջ։ Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ թիրախավորվել է անգամ Քաշաթաղի շրջանի Որոտան զինավանը (Ղուբաթլու)»։

С армянской стороны есть раненые – Ваграм Погосян
В результате начавшихся в течение ночи боев у армянской стороны есть несколько раненых, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян.
«У нас есть несколько раненых», - сказал Ваграм Погосян.
Отметим, что эксперт по вопросам Азербайджана Эдгар Элбакян написал на своей странице в Facebook:
«Азербайджан взял под прицел также гражданские объекты и населенные пункты, в том числе Степанакерт. Есть предварительным сведения о раненых на улицах, прилегающих к рынку Степанакерта.
Большая часть населения находится в убежищах.
Азербайджан (в том числе при поддержке Турции) обеспечивает информационный поток о своих гражданских и боевых потерях. Судя по перечисленным в азербайджанских источниках местностям, наш ответ был соразмерным «око за око»…
География военных действий в очередной раз подсказывает, что масштабы серьезные, судя по всему, серьезнее, чем во время Апрельской войны 2016 года. По предварительным данным, под прицелом оказался даже военный городок Воротан Кашатагского района (Кубатлу)».