Ադրբեջանի հարձակման հետևանքով զոհվածները տատ ու թոռ են. թոռնիկը՝ 9 տարեկան աղջնակ. Արցախի նախագահի խոսնակ
27/09/2020 15:15
Իրավիճակը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին վերահսկելի է, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
Նա ասաց, որ քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տասնյակ վիրավորներ, երկու զոհ՝ տատ ու թոռ, թոռնիկը 9 տարեկան աղջնակ է եղել։
Արցախի նախագահի խոսնակն ասաց, թե Ադրբեջանի տարածած տեղեկությունը, թե մի քանի բնակավայր են գրավել, ամբողջողվին ապատեղեկատվություն է։

Ваграм Погосян: В результате нападения Азербайджана погибли два человека – бабушка и ее 9-летняя внучка
27/09/2020 15:49
Ситуация на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск  находится под контролем, заявил сегодня журналистам пресс-секретарь президента Республики Арцаха Ваграм Погосян.
Он сообщил, что среди гражданского населения есть десятки раненых, погибли два человека – бабушка и внучка, девочке было 9 лет.
Пресс-секретарь президента Арцаха также отметил, что распространенное Азербайджаном сообщение о том, что якобы захвачены несколько населенных пунктов –полная дезинформация.