ՊԲ ստորաբաժանումները ոչնչացրել են հակառակորդի 4 ուղղաթիռ, 15 ԱԹՍ, այդ թվում՝ հարվածային, 10 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա. ՊԲ
27/09/2020 14:48
Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերը սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան ժամը 07:15-ի սահմաններում ագրեսիա են ձեռնարկել Արցախի Հանրապետության հանդեպ: Արցախի պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի մարտակարգերին, մշտական տեղակայման վայրերին ու խաղաղ բնակավայրերին հասցվել են հարվածներ հրետանային համակարգերի և հարվածային ԱԹՍ-ների կիրառմամբ: Այնուհետև հակառակորդի մոտոհրաձգային և զրահատանկային ստորաբաժանումները հարձակման են անցել հյուսիսային, հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններով: Այս պահի դրությամբ նշված ուղղություններում ՊԲ ստորաբաժանումները մղում են պաշտպանական մարտեր՝ կասեցնելով հակառակորդի առաջխաղացումը: Հակառակորդն ունի կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի մեծ կորուստներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ոչնչացվել են հակառակորդի 4 ուղղաթիռ, շուրջ 15 ԱԹՍ, այդ թվում՝ հարվածային, 10 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա: ՊԲ կորուստները ճշտվում են:

Подразделения Армии обороны уничтожили четыре вертолета и 15 БПЛА, десять танков и боевых машин пехоты противника – Минобороны Арцаха
27/09/2020 15:17
Вооруженные силы Азербайджана 27 сентября утром, около 07:15, предприняли агрессию против Республики Арцах. Министерство обороны Арцаха сообщает, что по населенным пунктам и местам постоянной дислокации ВС Республики Арцах были нанесены удары с применением артиллерийских систем и ударных БПЛА.
«Затем мотострелковые и бронетанковые подразделения ВС Азербайджана перешли в наступление по северному, южному и северо-восточному направлениям линии соприкосновения. В настоящее время по данным направлениям армянские силы ведут оборонительные бои, предотвращая продвижение противника.
Подразделениями Армии обороны уничтожены четыре вертолета, 15 беспилотников, в том числе, ударные, десять танков и боевых машин пехоты. Потери Армии обороны уточняются», - сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.