Ինձ չեն բավարարում միջազգային կառույցների հեզաճկուն դիվանագիտական ձևակերպումները. Նաիրա Զոհրաբյան (Տեսանյութ)
27/09/2020 18:44
Մենք հետքայլի տեղ չունենք, այո՛, բոլորս ենք պատրաստ զոհվել հանուն Արցախի և հանուն Հայաստանի, ԱԺ հատուկ նիստում հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Բայց ես կարծում եմ, որ մենք բոլորս պետք է ապրենք հանուն Հայաստանի և հանուն Արցախի և ամեն մեկս մեր տեղում մեր գործը պետք է անենք», - ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը։
Նա նշեց, թե որպես մարդու իրավունքների պաշտպանության մշտական հանձնաժողովի նախագահ, արդեն դիմել է եվրապական բոլոր կառույցներին։
«Հստակ ներկայացրել եմ իրավիճակը և Թուրքիայի անթույլատրելի մասնակցությունը։ Ինձ չեն բավարարում միջազգային կառույցների հեզաճկուն դիվանագիտական ձևակերպումները և կողմերի միջև պարբերաբար հավասարության նշան դնելու այս գործելաոճը։ Ադրբեջանը խախտել է, թքել է միջազգային բոլոր պայմանագրերի վրա, իր իսկ ստորագրած կոնվենցիաների վրա՝ չհարձակվելու քաղաքացիական բնակչության և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վրա», - հայտարարեց Նաիրա Զոհրաբյանը։

I am not satisfied with graceful diplomatic formulations of international structures: Naira Zohrabyan applies to all international structures
We have no step back, and all are ready to die for Artsakh and Armenia, PAP faction lawmaker Naira Zohrabyan stated at the special NA session today.
“But I think we all must live for the sake of Armenia and Artsakh, each of us at our place,” Naira Zohrabyan said.
She said as president of Human Rights Protection Standing Committee she has already applied to all the European structures.
“I have clearly presented the situation and inadmissible participation of Turkey. I am not satisfied with the graceful diplomatic formulations of the international structures and the method of putting equalization sign between the parties. Azerbaijan has violated has spitted on all the international agreements, on the conventions it has signed – on not attacking the civilian population and civilian structures,” Naira Zohrabyan stated.