Մարտական գործողությունները շարունակվում են Արցախի հյուսիսային, հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններով. ՊԲ փոխհրամանատար
28/09/2020 19:40
Մարտական գործողությունները շարունակվում են Արցախի հյուսիսային, հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններով, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության ՊԲ հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը։
«Մարտական գործողությունների ինտենսիվությունն ու բարձր դինամիկան պահպանվում է, տեղ-տեղ ժամ առ ժամ ավելանում և աճում է։ ՊԲ ստորաբաժանումները համառ մարտեր են մղում՝ կասեցնելով հակառակորդի գերազանցող ուժերի, այդ թվում՝ մեծաքանակ, խոշոր զրահատանկային խմբավորոմների շարունակական առաջխաղացումը», - ասաց Արթուր Սարգսյանը։
Նրա խոսքով՝ ժամը 17։00-ի սահմաններում արձանագրվել են հակառակորդի հետևյալ կորուստները՝ շուրջ 36 ԱԹՍ, 47 զրահատեխնիկա և 400-ից ավելի կորսուտ անձնակազմի մոտ։

За день Азербайджан потерял 36 беспилотников, 47 единиц бронетехники и около 400 военнослужащих
Боевые действия в зоне карабахского конфликта продолжаются в северном, северо-восточном и южном направлениях линии соприкосновения, заявил журналистам замминистра обороны Нагорно-Карабахской Республики.
«Интенсивность и высокая динамика боев сохраняется, периодически на отдельных участках возрастает. Армия обороны НКР ведет оборонительные бои, пресекая продвижение превосходящих сил противника, в том числе бронетанковых войск. Противник несет большие потери в живой силе и технике», - сказал Саркисян.
Он отметил, что по данным на 17:00 потери ВС Азербайджана составили 36 беспилотников, 47 единиц бронетехники и около 400 военнослужащих.