Մարտական գործողությունները շարունակվում են Արցախի հյուսիսային, հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններով. ՊԲ փոխհրամանատար
28/09/2020 19:40
Մարտական գործողությունները շարունակվում են Արցախի հյուսիսային, հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններով, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության ՊԲ հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը։
«Մարտական գործողությունների ինտենսիվությունն ու բարձր դինամիկան պահպանվում է, տեղ-տեղ ժամ առ ժամ ավելանում և աճում է։ ՊԲ ստորաբաժանումները համառ մարտեր են մղում՝ կասեցնելով հակառակորդի գերազանցող ուժերի, այդ թվում՝ մեծաքանակ, խոշոր զրահատանկային խմբավորոմների շարունակական առաջխաղացումը», - ասաց Արթուր Սարգսյանը։
Նրա խոսքով՝ ժամը 17։00-ի սահմաններում արձանագրվել են հակառակորդի հետևյալ կորուստները՝ շուրջ 36 ԱԹՍ, 47 զրահատեխնիկա և 400-ից ավելի կորսուտ անձնակազմի մոտ։

Military actions in northern, southern and south-eastern directions of Artsakh continue, deputy commander of Artsakh Defense Army Artur Sargsyan told the reporters.
“The intensiveness of the military actions and high dynamics are still maintained, it increases from hour to hour in certain places. Defense Army subdivisions are waging fierce fights resisting the continued advance of excessive forces of the adversary, including big number, large armored vehicles groups,” Artur Sargsyan said.
He said at about 5 p.m. the following losses of the adversary have been recorded – 36 UAVs, 47 armored vehicles and over 400 manpower.