Հակառակորդը կորցրել է ևս 5 տանկ, 11 ԱԹՍ, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, ունի նաև կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստներ․ ՊԲ
29/09/2020 13:13
Սեպտեմբերի 29-ին արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի ամբողջ երկարությամբ շարունակում են ընթանալ մարտական գործողություններ:
ՊԲ-ից հայտնում են, որ ադրբեջանական կողմը ձեռնարկում է հարձակման փորձեր՝ կիրառելով հրետանի, ԱԹՍ-ներ և զրահատանկային ուժեր: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցնում են հակառակորդի գրոհները՝ նրան պատճառելով կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի նշանակալի կորուստներ:
Ըստ լրացվող տվյալների, հայ մարտիկների գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը կորցրել է 11 ԱԹՍ, այդ թվում նաև՝ հարվածային, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, 5 տանկ: Հակառակորդը ունի նաև կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստներ:

Карабах уничтожил 11 азербайджанских беспилотников, бронетранспортер, пять танков и большое количество военнослужащих
29/09/2020 13:08
По всей протяженности линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 29 сентября продолжают вестись боевые действия.
Как сообщает Минобороны Карабаха, противник применяет артиллерию, беспилотники.
«Подразделения Армии обороны НКР успешно нейтрализуют наступательные действия, нанося существенные потери в живой силе и технике. Уничтожено 11 азербайджанских беспилотников, одна инженерная бронетехника, четыре бронетранспортера «82А», пять танков, большое количество военнослужащих», - отметили в ведомстве.