ՊԲ-ն գրանցել է զգալի հաջողություն ու վերցրել նախկինում կորցրած որոշակի դիրքեր. ցավոք, ունենք զոհեր. ՊԲ հրամանատարի տեղակալ
Հակառակորդի զավթողական մտահաղացումը ձախողվել է, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արցախի ՊԲ հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ տարբեր ուղղություններով ՊԲ-ն գրանցել է զգալի հաջողություն ու վերցրել նախկինում կորցրած որոշակի դիրքեր՝ հիմնականում հյուսիսային ու հարավային ուղղություններով։
«ՊԲ-ն հակահարված է հասցրել հակառակորդին՝ ձախողելով բոլոր առաջխաղացումները», - ասաց ՊԲ հրամանատարի տեղակալը։
Արթուր Սարգսյանը նշեց՝ միայն այսօրվա մարտերում հակառակորդը կորցրել է 17 տանկ, 4 զրահափոխադրիչ, 3 ինժեներատեխնիկական ծանր զրահատեխնիկա, 13 ԱԹՍ, անձնակազմը՝ շուրջ 300-ից ավելի։

Армия обороны Арцаха вернула часть утраченных позиций – Артур Саркисян
Захватнические устремления противника провалились, заявил сегодня на брифинге заместитель командующего Армии обороны Арцаха полковник Артур Саркисян.
Он отметил, что Армия обороны Арцаха зафиксировала значительный успех в различных направлениях и вернула некоторые утраченные позиции, в частности в северном и южном направлении.
«Армия обороны нанесла контрудар противнику, провалив его продвижение», - сказал заместитель командующего Армии обороны.
Артур Саркисян отметил, что только в сегодняшних боях противник потерял 17 танков, 4 БТР, 3 единицы инженерной техники, 13 БПЛА, более 500 солдат.