Ադրբեջանն ունի 790 զոհ, որից 180-ը՝ Քարվաճառի շրջանում. Արծրուն Հովհաննիսյան
Օրվա ընթացքում շարունակվել են համառ մարտերը սահմանի ողջ երկայնքով, օրվա ընթացքում խոցվել են հակառակորդի բազում զրահատեխնիկա, կենդանի ուժ, միասնական տեղեկատվական հարթակում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Ընդհանուր առմամբ, մարտերի սկսման առաջին պահից ի վեր հակառակորդը կորցրել է 790 զինծառայող, որից 180-ը Քարվաճառի ուղղությամբ, որտեղ համառ մարտեր են ընթացել։ Մոտավոր տվյալներով, կա 1900 վիրավոր Ադրբեջանի զինված ուժերում», - ասաց Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ հայական Զինված ուժերը խոցել են 137 տանկ, ոչնչացվել է ադրբեջանական 72 ԱԹՍ, 7 ուղղաթիռ և 1 ինքնաթիռ։

Азербайджан потерял 790 человек, из них 180 в карвачарском направлении – Арцрун Ованнисян
В течение дня продолжались ожесточенные бои по всей протяженности границы, была уничтожена различная бронетехника, живая сила, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«В целом, с начала боев противник потерял 790 военнослужащих, из них 180 в направлении Карвачара, где шли ожесточенные бои. По приблизительным данным, в Вооруженных силах Азербайджана есть 1900 раненых», - сказал Арцрун Ованнисян.
Он отметил, что армянские Вооруженные силы поразили 137 танков, уничтожили 72 БПЛА, 7 вертолетов и 1 самолет.