Ադրբեջանն ունի 790 զոհ, որից 180-ը՝ Քարվաճառի շրջանում. Արծրուն Հովհաննիսյան
Օրվա ընթացքում շարունակվել են համառ մարտերը սահմանի ողջ երկայնքով, օրվա ընթացքում խոցվել են հակառակորդի բազում զրահատեխնիկա, կենդանի ուժ, միասնական տեղեկատվական հարթակում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Ընդհանուր առմամբ, մարտերի սկսման առաջին պահից ի վեր հակառակորդը կորցրել է 790 զինծառայող, որից 180-ը Քարվաճառի ուղղությամբ, որտեղ համառ մարտեր են ընթացել։ Մոտավոր տվյալներով, կա 1900 վիրավոր Ադրբեջանի զինված ուժերում», - ասաց Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ հայական Զինված ուժերը խոցել են 137 տանկ, ոչնչացվել է ադրբեջանական 72 ԱԹՍ, 7 ուղղաթիռ և 1 ինքնաթիռ։

Azerbaijan lost 790 servicemen since the launch of military actions: Armenia’s MOD representative
The battles continued throughout the day along the entire line of contact, representative of Armenia’s Ministry of Defense Artsrun Hovhannisian said at a briefing today, adding that the Armenian side destroyed a big number of equipment of the enemy and manpower.
“Overall, since the launch of the battles the enemy lost 790 servicemen, of which 180 in direction of Karvatchar where fierce battles were waging. Approximately 1,900 Azerbaijani militaries are wounded,” Harutyunyan said.
He also noted that overall, the Armenian Armed Forces destroyed 137 tanks, 72 Azerbaijani UAVs, 7 helicopters and one airplane.