Զինծառայող Վահագն Վարդանի Թախմազյանը ողջ է և շարունակում է կատարել իր առջև դրված մարտական խնդիրը. ՊԲ
29/09/2020 15:31
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակից հաղորդում են, որ զինծառայող Վահագն Վարդանի Թախմազյանը ողջ է և շարունակում է կատարել իր առջև դրված մարտական խնդիրը:
«Հասկանալով Ձեր վրդովմունքը՝ կապված զոհերի մասին հրապարակվող ցուցակներում անճշտությունների հետ, տեղեկացնում ենք, որ պատերազմական պայմաններում, երբ ամեն պահի փոխվում է մարտական իրավիճակը, ցավոք սրտի, հնարավոր չի լինում խուսափել նաև նման դեպքերից: Տեղեկացնում ենք, որ զինծառայող Վահագն Վարդանի Թախմազյանը ողջ է և շարունակում է կատարել իր առջև դրված մարտական խնդիրը:

Военнослужащий Ваагн Варданович Тахмазян жив и продолжает выполнять поставленную перед ним задачу – Минобороны Арцаха
29/09/2020 16:01
Армия обороны Республики Арцах сообщает, что военнослужащий Ваагн Варданович Тахмазян жив и продолжает выполнять поставленную перед ним задачу.
«Понимая Ваше возмущение в связи с неточностями в публикуемых списках погибших, сообщаем, что в военных условиях, когда боевая ситуация меняется каждую минуту, к сожалению, невозможно бывает избежать подобных случаев. Сообщаем, что военнослужащий Ваагн Варданович Тахмазян жив и продолжает выполнять поставленную перед ним задачу.
Приносим свои извинения родственникам военнослужащего Тахмазяна», - говорится в сообщении Армии обороны Арцаха.