Թեհրան. Իրանը, Ռուսաստանը և Թուրքիան կարող են օգնել Բաքվին և Երևանին գտնել խաղաղ ելք
Իրանը, Ռուսաստանը և Թուրքիան ի վիճակի են օգնել Ադրբեջանին և Հայաստանին առկա հակասությունները խաղաղ ճանապարհով լուծելու հարցում: Այս մասին, ինչպես հաղորդել է ТАСС-ը, երեքշաբթի հայտարարել է Իրանի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ալի Ռաբիին:
«Մենք կարծում ենք, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտությունը խաղաղ լուծում ունի, և Իրանը, Թուրքիան և Ռուսաստանը կարող են օգնել հարևան երկրներին կատարել ՄԱԿ-ի բանաձևերը և լուծել հակասությունները ոչ ռազմական ճանապարհով», - մեջբերում է նրա խոսքերը Իրանի կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Երկուշաբթի Իրանի փոխոստիկանապետ Քասեմ Ռեզաին հայտնել է, որ երկու ականանետ է ընկել Իրանի սահմանի մոտակայքում: Նա կողմերին զգուշացրել է, որ «կրակոցները չպետք է ուղղված լինեն դեպի Իրանի կող»:

Tehran says Iran, Russia and Turkey can help Baku and Yerevan find peaceful solution
Iran, Russia and Turkey are able to help Azerbaijan and Armenia resolve the existing conflict in a peaceful way, official representative of Iranian government Ali Rabiei stated on Tuesday, TASS reports.
“We believe that the conflict between Armenia and Azerbaijan has peaceful settlement, and Iran, Turkey and Russia can help the neighboring countries implement the UN resolutions and resolve the conflict in non-military way,” Iran’s government’s press service quoted him as saying.
On Monday the commander of Iran’s border police Qassem Rezaei stated that two mortar shells fell near the Iranian border. He warned the parties that the “fire must not be directed in Iran’s direction.”