Հակառակորդը թուրքական F-16 բազմաֆունկցիոնալ ինքնաթիռներ է կիրառել ՊԲ նաև հարավային ուղղություններում. Ստեփանյան
30/09/2020 14:14
Այսօր ՊԲ հյուսիս-արևելյան, իսկ ապա նաև հարավային ուղղություններում հակառակորդը կիրառել է թուրքական F-16 բազմաֆունկցիոնալ ինքնաթիռներ, ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Այս պահի դրությամբ մարտագծի ամբողջ երկայնքով ինտենսիվ մարտերը շարունակվում են: Մի շարք ուղղություններում ՊԲ-ն ունի նկատելի հաջողություններ: Հակառակորդի մարդկային և ռազմատեխնիկական կորուստները ավելանում են», - գրել է:

Азербайджан применил турецкие истребители F-16 также на северо-восточном и южном направлениях линии соприкосновения– Шушан Степанян
30/09/2020 14:28
Сегодня противник применил турецкие истребители F-16 сначала на северо-восточном, затем – южном направлении линии соприкосновения с Арцахом, сообщает пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
«На данный момент продолжаются интенсивные бои по всей протяженности линии фронта. По ряду направления Армия обороны Арцаха зафиксировала заметные успехи. Потери противника в живой силе и технике увеличиваются», - написала на своей странице в Facebook Шушан Степанян.