Իրանի նախագահի հետ հեռախոսազրույցում Փաշինյանը ներկայացրել է ռազմական գործողություններում Թուրքիայի անմիջական ներգրավվածության փաստը
30/09/2020 15:20
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է հեռախոսազրույցների շարքն օտարերկրյա պետությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:
Այսօր վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ:
Իրանի նախագահը մտահոգություն է հայտնել իր հարևան երկու պետությունների միջև առկա լարվածությամբ և շարունակվող ռազմական գործողություններով:
Վարչապետն անդրադարձել է տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին և զրուցակցի ուշադրությունը հրավիրել ռազմական գործողություններում Թուրքիայի անմիջական ներգրավվածության փաստի վրա: Վարչապետ Փաշինյանն այդ մասին նաև որոշ մանրամասներ է ներկայացրել:

Armenia’s PM holds phone conversation with Iran’s president, draws attention to Turkey’s direct engagement in military actions
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan held today a phone conversation with President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rouhani.
During the conversation Iran’s president voiced concern over the existing tension among the two neighboring states and over the continuing military actions.
In his turn, Armenia’s PM referred to the situation in the region and drew the attention of the Iranian leader to Turkey’s direct engagement in the military actions. The PM also briefed on certain details about it.