Մակրոնն ամենաերկար ելույթով է հանդես եկել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի բարձր մակարդակի շաբաթում
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի ճառը դարձել է ամենաերկարը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 75-րդ նստաշրջանի՝ համաքաղաքական քննարկումներում. այն տևել է  48 րոպե: Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը:
Մակրոնն անդրադարձել է միջազգային օրակարգի բոլոր հարցերին՝ COVID-19-ից մինչև Ալեքսեյ Նավալնիի հետ կապված միջադեպը: Նա մանրամասն շարադրել է Ֆրանսիայի դիրքորոշումն Իրանի, ԿԺԴՀ-ի, Սիրիայի, Լիբիայի, Լիբանանի և Բելառուսի շուրջ, ինչպես նաև ուշադրություն է դարձել Եվրոպայի անվտանգության նոր հայեցակարգին:
Ամենակարճ ելույթներով՝ 6 րոպե տևողությամբ, հանդես են եկել Հունգարիայի և Մոնղոլիայի ներկայացուցիչները:
Ելույթի տևողության ռեկորդը պատականում է Կուբայական հեղափոխության առաջնորդ Ֆիդել Կաստրոյին, որը 1960 թվականին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի ամբիոնից խոսել է 4 ժամ 29 րոպե:

Макрон произнес самую длинную речь на неделе высокого уровня ГА ООН
Речь французского президента Эммануэля Макрона на общеполитических дебатах 75-й сессии Генассамблеи ООН длилась 48 минут. Об этом сообщает ТАСС.
Макрон затронул ключевые темы международной повестки: от пандемии COVID-19 до ситуации с российским оппозиционером Алексеем Навальным. Он также высказался о положении дел в Белоруссии, Иране, КНДР, Ливии, Ливане и Европе.
Самые короткие выступления — по 6 минут — были у представителей Венгрии и Монголии.
Рекорд по продолжительности выступления принадлежит лидеру Кубинской революции Фиделю Кастро, который в 1960 году говорил с трибуны ГА ООН 4 часа 29 минут.