Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները հեռախոսազանգերի միջոցով տեղեկություններ ստանալու և խուճապ առաջացնելու փորձեր են անում. Արցախի ԱԱԾ
30/09/2020 14:27
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունն իրազեկում է, որ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների ընթացքում հակառակորդի մոտ են հայտնվել մեր հայրենակիցների մոտ առկա մի քանի բջջային հեռախոսներ, որոնցում գրանցված կոնտակտային հեռախոսահամարների բաժանորդներին ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգեր են իրականացնում և փորձում Արցախում ռազմական գործողությունների վերաբերյալ տարաբնույթ տեղեկություններ ստանալ, ինչպես նաև նպատակ են հետապնդում խուճապային տրամադրություններ առաջացնել հասարակության շրջանում:
ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում` հեռախոսակապ չհաստատել, տվյալներ չփոխանցել, չպատասխանել կասկածելի հեռախոսազանգերի:

Спецслужбы Азербайджана предпринимают попытки получить сведения и создать панику посредством телефонных звонков – СНБ Арцаха
30/09/2020 15:05
Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что ходе развязанных Азербайджаном боевых действий у противника оказались несколько сотовых телефонов наших соотечественников, по зарегистрированным в которых контактным номерам азербайджанские спецслужбы звонят абонентам и пытаются получить различные сведения о боевых действиях в Арцахе, а также преследуют цель создать панические настроения среди населения.
Служба национальной безопасности призывает не устанавливать связь, не передавать данные, не отвечать на сомнительные звонки.
В случае возникновения подобной ситуации немедленно сообщить об этом в Службу национальной безопасности.