Պեսկով. Ռուս զինվորականները ուշադիր հետևում են, թե ինչ է կատարվում Լեռնային Ղարաբաղում
Ռուսաստանի զինված ուժերն ուշադիր հետևում են, թե ինչ է կատարվում Լեռնային Ղարաբաղում, չորեքշաբթի լրագրողներին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մեր զինվորականներն շատ ուշադիր հետևում են իրավիճակի զարգացմանը շփման գծում, որտեղ ռազմական գործողությունները շարունակվում են, ամբողջ տեղեկատվությունը մանրակրկիտ վերլուծվում է: Մենք նաև մանրակրկիտ արձանագրում ենք միջազգային առաջնորդների կողմից արված բոլոր հայտարարությունները, որոնք արվում են ամենաբարձր մակարդակով աշխարհի տարբեր երկրներից», - ասել է Կրեմլի խոսնակը:
Այսպիսով, նա պատասխանել է այն հարցին, թե ինչ տվյալներ ունի Կրեմլը Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակում Թուրքիայի մասնակցության վերաբերյալ, հաղորդում է ТАСС-ը:

Российские военные внимательно следят за происходящим в Нагорном Карабахе - Песков
Российские военные внимательно следят за происходящим в Нагорном Карабахе, заявил журналистам в среду пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Наши военные очень внимательно отслеживают развитие ситуации на линии соприкосновения, где продолжаются боевые действия, вся информация тщательно анализируется. Также мы тщательно фиксируем все заявления, которые делают международные лидеры, которые делаются на высшем, на высоком уровне из различных стран мира», - сказал представитель Кремля.
Таким образом он ответил на вопрос о том, какие данные есть у Кремля по участию Турции в ситуации в Нагорном Карабахе, передает ТАСС.