Իրանը թույլ չի տա, որ ահաբեկիչները տեղակայվեն Իրանի հյուսիսային սահմաններին հարակից տարածքներում. Խաթիբզադե
01/10/2020 02:16
Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Սաիդ Խաթիբզադեն, անդրադառնալով շրջանառվող լուրերին, որ «PPK-ի, Փեժակի ահաբեկիչներ», ինչպես նաև Սիրիայից վահաբի ահաբեկիչներ են տեղափոխվել Կովկաս, հայտարարել է.
«Իրանի իսլամական հանրապետությունը ոչ մի դեպքում թույլ չի տա, որ ահաբեկչական խմբավորումները մեր երկրի հյուսիսային սահմաններին հարակից շրջանները մեր ազգային անվտանգության դեմ սպառնալիքի վերածեն: Բախումների Կովկաս տեղափոխումը շատ ավելի մեծ աղետի կհանգեցնի, քան Ղարաբաղյան հակամարտությունը», - փոխանցում է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը:

Iran will by no means allow the terrorist organizations to transform the regions adjacent to our northern borders into a threat to our national security: Khatibzadeh
01/10/2020 02:22
The spokesman for the Ministry of Foreign Affairs of the IRI Saeed Khatibzadeh commented upon circulating information regarding a move of the PKK fighters, as well as PJAK (The Kurdistan Free Life Party) and Syrian Wahhabi terrorists, to the Caucasus.
“Islamic Republic of Iran will by no means allow the terrorist organizations to transform the regions adjacent to our northern borders into a threat to our national security. A transfer of clashes to the Caucasus will bring a much larger catastrophe than the Karabakh conflict,” he stated.