Ադրբեջանական ԱԹՍ-ների պատճառով ստիպված ենք եղել դադարեցնել փաստահավաք աշխատանքները Գեղարքունիքի մարզում. ՀՀ ՄԻՊ
30/09/2020 23:44
ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է, որ այսօր փաստահավաք աշխատանքների նպատակով Հայաստանի Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաք ու մարզի Սոթք, Շատվան, Կութ և մյուս գյուղեր էին այցելել՝ կապված քաղաքացիական բնակավայրերի ուղղությամբ ադրբեջանական ռազմաօդային և հրետանային հարձակումների հետ:

Из-за азербайджанских беспилотников вынуждены были прекратить работы по сбору фактов в Гегаркуникской области – омбудсмен Армении
01/10/2020 00:15
Защитник прав человека Армении Арман Татоян сообщает, что сегодня рабочая группа для сбора фактов в связи азербайджанскими ракетными и артиллерийскими обстрелами гражданских населенных пунктов побывала в городе Варденис, а также в общинах Сотк, Шатван, Кут и других селах Гегаркуникской области.
«Из-за азербайджанских  беспилотников группа вынуждена была прервать работу», - написал Арман Татооян на своей странице в Facebook.