Հանդիպել են Սերժ Սարգսյանն ու Սերգեյ Կոպիրկինը. քննարկվել է սահմանին տիրող իրավիճակը
Ռուսաստանյան կողմի նախաձեռնությամբ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ղարաբաղաադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով ծավալված լայնամասշտաբ ռազմական գործողություններն ու էսկալացիան:
Դրա հետ կապված՝ նախագահ Սարգսյանը դեսպանին տեղեկացրել է ՀՀԿ-ի կողմից ներքաղաքական օրակարգի սառեցման ու համազգային կոնսոլիդացիայի մասին:
Սերժ Սարգսյանը շեշտել է, որ խնդիրը ռազմական լուծում չունի, և Ադրբեջանի ղեկավարության ագրեսիան՝ ընդդեմ Լեռնային Ղարաբաղի, և Հայաստանի դեմ՝  Թուրքիայի ռազմաքաղաքական ղեկավարության բացահայտ աջակցությամբ ու միջամտությամբ, պետք է կանխվի բոլոր հնարավոր եղանակներով: Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքը երկարաժամկետ ու արդարացի խաղաղության հասնելու անքակտելի և անկյունաքարային բաղադրիչն է հանդիսանում:
Իր հերթին՝ դեսպան Կոպիրկինը ներկայացրել է Ռուսաստանի Դաշնության դիրքորոշումը և իր կողմից գործադրվող ջանքերն իրավիճակի շուտափույթ կարգավորման ուղղությամբ՝ ինչպես ազգային մակարդակում, այնպես էլ՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի մանդատի շրջանակներում:

Armenia’s third president Serzh Sargsyan met with Russia’s ambassador to Armenia Sergey Kopirkin at the initiative of the Russian side.
During the meeting the sides discussed the large-scale military actions and escalation along the entire line of contact between Karabakh and Azerbaijan.
Sargsyan said that the Republican Party of Armenia freezes its domestic political agenda and calls for national consolidation.
Armenia’s former president stressed that NK conflict has no military solution, and the aggression of the Azerbaijani side against Nagorno Karabakh and Armenia with the open assistance of Turkey’s military political leadership must be prevented in all possible ways.
He said that the right of Artsakh people to self-determination is integral and core element for reaching lasting and fair peace.
In his turn, Kopirkin briefed on the position of the Russian Federation and his efforts both on national level and in the sidelines of the mandate of OSCE Minsk Group co-chair country toward the speedy regulation of the situation.