Մեծ Բրիտանիան չի վերահսկում COVID-19-ի տարածումը
COVID-19 կորոնավիրուսի տարածումը Մեծ Բրիտանիայում անկառավարելի է, չնայած հասարակական հավաքների վրա սահմանված սահմանափակումներին, չորեքշաբթի մամուլի ասուլիսում հայտարարել է կառավարության գիտության հարցերով խորհրդատու Պատրիկ Ուելենսը:
Մեծ Բրիտանիայի գլխավոր բժիշկ Քրիս Ուիթին իր հերթին ասել է, որ ավելանում են հոսպիտալացվածներն ու վերակենդանացման բաժանմունքներում գտնվող հիվանդների թիվը:
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հայտարարել է, որ «դեռ վաղ է ասել», թե արդյոք կգործեն սեպտեմբերին ավելի վաղ ներդրված սահմանափակումները, և հորդորել է երկրի բնակիչներին պահպանել կանոնները:

Великобритания не взяла под контроль распространение COVID-19
Распространение коронавируса COVID-19 в Великобритании не поддается контролю, несмотря на введенные ограничения на публичные собрания, заявил в среду советник правительства по науке Патрик Вэллэнс на пресс-конференции.
Главный врач Великобритании Крис Уитти в свою очередь заявил, что увеличивается число госпитализаций и число пациентов в палатах интенсивной терапии.
Премьер Великобритании Борис Джонсон сказал, что «пока слишком рано говорить» о том, сработают ли введенные ранее в сентябре ограничения и призвал жителей страны соблюдать правила.