Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն իր քաղաքացիներին խորհուրդ է տալիս հրաժարվել Հայաստան ուղևորություններից
Ֆրանսիայի իշխանությունները խորհուրդ չեն տալիս հանրապետության քաղաքացիներին այցելել Հայաստան՝ այս երկրի տարածքը հրետանային և անօդաչու թռչող սարքերով գնդակոծելու ֆոնին: Այս մասին հայտնում է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն:
«Բախումները շարունակվում են Լեռնային Ղարաբաղում: Ադրբեջանի հետ սահմանին մոտ գտնվող Հայաստանի տարածքը պարբերաբար ենթարկվում է հրետանային և անօդաչու թռչող սարքերի գնդակոծության: Այս իրադարձությունների ֆոնին ուղևորությունը դեպի Հայաստան պետք է սահմանափակվի, բացառությամբ հրատապ պատճառների, և երկրի ներսում ուղևորությունները պետք է հասցվի նվազագույնի», - մեջբերում է ТАСС-ը հաղորդագրությունը:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի ու Ֆրանսիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը, Դոնալդ Թրամփը և Էմանուել Մակրոնը համատեղ հայտարարություն էին ընդունել Լեռնային Ьարաբաղում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ:

В МИД Франции рекомендовали гражданам отказаться от поездок в Армению
Власти Франции не рекомендуют гражданам республики посещать Армению на фоне обстрелов территории этой страны артиллерией и беспилотными летательными аппаратами. Об этом сообщили в Министерстве иностранных дел Франции.
«В Нагорном Карабахе продолжаются столкновения. Близко к границе с Азербайджаном территория Армении периодически подвергалась обстрелам артиллерии и беспилотников. На фоне этих событий поездки в Армению следует ограничить, за исключением неотложных причин, а поездки внутри страны свести к минимуму», — приводит ТАСС текст сообщения.
Ранее президенты России, США и Франции Владимир Путин, Дональд Трамп и Эммануэль Макрон приняли совместное заявление по ситуации в Нагорном Карабахе.