Եվրախորհրդարանի պատգամավորը կոչ է անում պատժամիջոցներ կիրառել թուրքական ռեժիմի դեմ
Եվրախորհրդարանի չեխ անդամ Կատերժինա Կոնեչնան կոչ է արել պատժամիջոցներ կիրառել թուրքական ռեժիմի դեմ՝ տարածաշրջանում իր ագրեսիվ գործողությունների և փախստականների հարցով ԵՄ-ին շանտաժի ենթարկելու պատճառով:
Կոնեչնան չեխական հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում ընդգծել է, որ այժմ ժամանակն է անցնել թուրքական ռեժիմի մեղադրանքից նրա նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելուն և դադարեցնել որոշ ֆինանսական ծրագրերը:
Պատգամավորը նշել է, որ Թուրքիան Եվրամիության անդամ չէ, իսկ միությանը միանալու համար թեկնածու երկրների ցուցակում նրա ներկայությունը բոլորովին անիմաստ է:

Депутат Европарламента призвала к введению санкций против турецкого режима
Депутат Европейского парламента от Чехии Катержина Конечна призвала к введению санкций против турецкого режима из-за его агрессивных действий в регионе и шантажа Евросоюза по вопросу беженцев.
В интервью чешскому телевидению Конечна подчеркнула, что сейчас самое время перейти от обвинений турецкого режима к наложению на него санкций и прекращению некоторых финансовых программ.
Депутат отметила, что Турция не является членом Евросоюза, и ее присутствие в списке стран-кандидатов на вступление в союз совершенно бессмысленно.