Ալիևը որևէ քայլ չի ձեռնարկել բնակչության անվտանգությունը կազմակերպելու համար, անգամ՝ ԱՀ նախագահի նախազգուշացումից հետո. Արծրուն Հովհաննիսյան
04/10/2020 21:27
Մեկ շաբաթ է՝ ակտիվ մարտական գործողություններ են գնում, բայց Ալիևը որևէ քայլ չի ձեռնարկել բնակչության անվտանգությունը կազմակերպելու տեսանկյունից, ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Քայլ չեն արել, շատ լավ իմանալով, որ Արցախի ԶՈւ-ն կարող է հարված հասցնել ռազմավարական նշանակության ռազմական հատուկ նշանակետերին, ինչի կապակցությամբ Արցախի նախագահը նախազգուշացնող հայտարություն կատարեց, ինչին հետևեց կործանիչ հարվածը», - նշեց նա:
Հովհաննիսյանն ավելացրեց՝ որևէ նշանակալի մարտական գործողություններ այսօր Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն չի իրականացրել:

Алиев не предпринял какого-либо шага для организации безопасности населения, даже после предупреждения президента Арцаха – Арцрун Ованнисян
04/10/2020 22:40
Уже неделю продолжаются активные боевые действия, однако Алиев не предпринял каких-либо шагов с точки зрения организации безопасности населения, заявил на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Не предприняли никаких шагов, очень хорошо зная, что вооруженные силы Арцаха могут нанести удар по специальным военным целям стратегического назначения, о чем президент Арцаха предупредил в своем заявлении, после чего только последовал мощный удар», - отметил он.
Арцрун Ованнисян добавил, что существенных боевых действий со стороны вооруженные силы Азербайджана сегодня не было.