ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի տարածք որևէ հեռահար հրետակոծություն չի օգտագործվել դեռևս. Դավիթ Տոնոյան (Տեսանյութ)
04/10/2020 13:24
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն իր խորը զինվորական գիտելիքներով, երևի թե, խառնել է մարտական գործողությունների ընդլայնման գոտին, «Զինուժ մեդիա»-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի հայտարարությանը՝ Հայաստանի գործողությունների պատճառով ընդլայնվելու է մարտական գործողությունների գոտին։
«Մասնավորապես, արդեն իսկ Վարդենիսի շրջանի բնակավայրերը հրետակոծվել են՝ օգտագործվելով ծանր հրետանի և անօդաչու թռչող սարքեր։ Եվ եթե դա իր համար դեռևս մարտական գոտու ընդլայնում չէ, թող մասնագետները դրա եզրակացությունն անեն», - ասել է Դավիթ Տոնոյանը։
Նրա խոսքով՝ ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի տարածք որևէ հեռահար հրետակոծություն չի օգտագործվել դեռևս։
«Եթե Ադրբեջանի զինված ուժերի կամ ռազմաքաղաքական ղեկավարության համար Ստեփանակերտը, Մարտունին, Հադրութը, Մարտակերտն ու այլ բնակավայրերը մարտական գործողությունների համար թույլատրելի վայր է, մեր պաշտպանական բանակի, Արցախի զինված ուժերի արհեստավարժ ստորաբաժանումները շատ կտրուկ պատասխանում են և Ադրբեջանի համար սարսափելի հետևանքներ են լինելու, սարսափելի», - հայտարարեց Դավիթ Տոնոյանը։

Armenia has not struck Azerbaijan yet but if it does the consequences for Azerbaijan will be terrible: Armenia’s DM
Despite the shelling of Armenian civilian settlements of Vardenis region with the usage of artillery and UAVs, no strike has been inflicted to Azerbaijan from the Armenian territory either from artillery or rockets, Armenia’s Defense Minister David Tonoyan told Zinuzh program.
“Yet,” he added.
“If for military-political leadership of Azerbaijan towns of Stepanakert, Martuni, Hadrut, Martakert and other settlements are permitted zones of hostilities, Nagorno Karabakh Defense Army responds severely with their professional actions. The consequences for Azerbaijan will be terrible,” Tonoyan said.