Հակառակորդը, փորձելով զբաղեցնել հայկական ուժերի թողած դիրքերը, հայտնվել է ծուղակում՝ մարտադաշտում թողնելով ավելի քան 200 սպանված զինծառայող. ՊՆ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը, այսօր ռազմաճակատի ամենաբարդ ուղղություններից մեկում, կիրառել է մարտավարական հնարքներ, մասնավորապես՝ ադրբեջանական ստորաբաժանումների մոտ ստեղծել է նահանջի տպավորություն, տեղեկացնում է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Հակառակորդը, փորձելով արագ կերպով զբաղեցնել հայկական ուժերի թողած դիրքերը, հայտնվել է ծուղակում։ Այնուհետև, հրետանային հուժկու հարվածի արդյունքում ոչնչացվել է ադրբեջանական ստորաբաժանման մեծ մասը։ Մարտադաշտում թողնելով ավելի քան 200 սպանված զինծառայող, հակառակորդը անկանոն կերպով դիմել է փախուստի», - մանրամասնել է ՊՆ խոսնակը:

Противник, пытаясь занять оставленные армянскими силами позиции, оказался в ловушке – Шушан Степанян
Армия обороны Республики Арцах сегодня на одном из самых сложных направлений линии фронта применила тактические приемы, в частности, создала у азербайджанских подразделений впечатление отступления, сообщает пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян.
«Противник, пытаясь быстро занять оставленные армянскими силами позиции, оказался в ловушке. Затем в результате мощного артиллерийского удара была уничтожена большая часть азербайджанского подразделения. Оставив на поле боя более 200 убитых, противник обратился в беспорядочное бегство», - уточнила Шушан Степанян.